FINHOME | Natural place for Finhome BusinessFinhome EducationFinhome MeetignsFor Rent

o nas

/o nas
o nas2018-03-06T10:43:50+00:00
Finhome in Poland - Natural place for business, education, meetings and events

Finhome – Poznaj Finlandię w Polsce

otoczoną Puszczą Zielonką we wsi Kliny w gminie Czerwonak

Oferujemy naszym klientom usługi dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Finhome oferuje przestrzeń na spotkania, saunę oraz domek grilowy – to doskonały wybór dla Twojej firmy, czy zajmujesz się biznesem, edukacja, czy tez chcesz zorganizować inne spotkanie lub event!

Historia Finhome

Finlandia ciągle nie jest jeszcze znana wśród Polaków. To kraj łączony z drewnianymi domkami i sauną – natura, nowoczesnym i funkcjonalnym projektowaniem, edukacja na wysokim poziomie i ze Świętym Mikołajem.

Nie da sie wszystkiego powiedzieć o Finlandii. Dlatego chcemy, żeby ludzie mogli ja poznać przez obcowanie z jej designem, przez zapach drewna, smak jej kuchni a także przez doświadczenie jej edukacji i kultury biznesowej. Wszystko to chcieliśmy zebrać i pokazać w jednym miejscu w Polsce. Żeby to osiągnąć, szeroko otworzyliśmy oczy, wsłuchaliśmy się w nasze serca a reszty dokonała sama natura.

Po pierwsze znaleźliśmy idealną lokalizację dla Finhome, a mianowicie w Klinach, w gminie Czerwonak. Właśnie to miejsce, zaledwie 9km od Poznania na skraju Puszczy Zielonki oddawało klimat domu, fińskiego domu.

Po drugie, w listopadzie 2016 założyliśmy naszą firmę Finhome Sp z o.o. z szefem w Polsce – Magdalena Jankowska z Klin i szefem na Finlandię – Tero Jämsä z

Po trzecie, w 2017 roku firma rozpoczęła budowę kompleksu budynków z drewna w tupowym fińskim stylu z drewna, takich jak: dom pokazowy, sauna z baliami ogrodowymi oraz domek grilowy. Wszystko to było możliwe dzięki współpracy z naszymi wspaniałymi partnerami z Finlandii a także dzięki organizacjom jak i partnerom wspierającym nasz Finlandia SPOT projekt.

Finhome jest miejscem w naturze dla biznesu, spotkań, edukacji oraz rożnych innych wydarzeń. Tu została stworzona wspólna płaszczyzna współpracy między fińsko-polskimi instytucjami a fińskimi przedsiębiorstwami z branży budowlanej, projektowania wnętrz, turystyki i edukacji. Spędzając czas w Finhome można dać się zainspirować wysokiej jakości fińskimi produktami i usługami. Cenimy nowoczesność, ale również lubimy przypominać o tradycyjnych i ponadczasowych rozwiązaniach.

Zrozumienie fińskich i polskich potrzeb biznesowych i edukacyjnych to jeden z naszych celów. Naszym atutem jest wieloletnie doświadczenie w komunikacji międzykulturowej oraz międzynarodowym marketingu i PR. Współpracujemy z wielopoziomową siecią ekspertów tak w Finlandii jak i Polsce. Główne obszary naszych działań to region Oulu, gmina Ylivieska (FI) oraz region Wielkopolski, gmina Czerwonak (PL).

Mówimy po fińsku, polsku, angielsku I niemiecku. Zapraszamy małe i średnie grupy biznesowe, grupy edukacyjne jak i inne grupy do 30 osób do spotkania i odkrycia Finlandii w Polsce! Zapraszamy, dołączcie do nas!

Partnerzy

Podczas trwania projektu Finlandia SPOT wszystkie fińskie produkty i usługi w kompleksie Finhome powstały we współpracy z fińskimi partnerami lub ich oficjalnymi przedstawicielami w Polsce. Tak oto Finhome stał się przestrzenią pokazową dla fińskich firm z branży budowlanej, architektury wnętrz, turystyki i edukacji w Polsce.

Sektor budowlany

Kontio
Domy z Finlandii

Domy z Finlandii – Kontio

Firma Domy z Finlandii jest przedstawicielem fińskiej firmy Kontio w Polsce. Kontio to wiodącej firma w branży drzewnej na świecie z siedzibą w północnej Finlandii. Siła Kontio tkwi w drewnianej konstrukcji o najwyższej jakości

CZYTAJ WIĘCEJ O DOMY Z FINLANDII
CZYTAJ WIĘCEJ O KONTIO

Alutec

Alutec

Firma Alutec Oy służy swoim klientom od 1979 roku. Nasze wieloletnie doświadczenie i rozległa wiedza fachowa pomagają nam spełnić wymagania naszych klientów w zakresie trwałych aluminiowych balustrad balkonowych, aluminiowych drzwi i okien, a także stylowego szklenia wszelkiego rodzaju tarasow.

CZYTAJ WIĘCEJ O ALUTEC

HR-Ikkunat Ruhkala

HR Ikkunat Ruhkala Oy

HR-Ikkunat Ruhkala Oy jest firmą produkującą okna w Kalajoki w Finlandii. Historia firmy zaczęła się zaraz po drugiej wojnie światowej, kiedy to założyciel firmy Heikki Ruhkala sam zrobił pierwsze drzwi, okna i meble.

CZYTAJ WIĘCEJ O HR IKKUNAT

Harvia

Harvia

Harvia jest wiodącym na świecie producentem saun oraz Spa. Firma została założona w 1950 roku przez Tapani Harvia, I tak oto szybko fiński producent pieców do sauny stał się marką znaną na całym świecie, której technologicznie zaawansowane produkty są importowane do ponad 80 państw świata.
W Finlandii chodzenie do sauny jest częścią tradycji. Jednak doświadczenia oferowane przez saunę i Spa wzbudzają zainteresowanie na całym świecie. Podkreśla się tu udowodniony naukowo pozytywny wpływ na zdrowie, rosnące zainteresowanie własna kondycją i samopoczuciem oraz wzrost klasy średniej już daje gwarancje, że więcej niż 15 milionów saun na całym świecie będzie budowanych poza ich krajem pochodzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ O HARVIA

Polarheat
Infraheat

Polarheat

„POLARHEAT” to system niskoenergetycznego i niskotemperaturowego ogrzewania instalowanego w budynkach mieszkalnych i biurowych. Jest to rodzaj ogrzewania podłogowego o mocy 90 W / m2 lub sufitowego 150 W / m2. zasilanego napięciem 230V.

CZYTAJ WIĘCEJ O POLARHEAT I INFRAHEAT

Nunna Uuni

NunnaUuni

Firma szczyci się ponad 100 letnim doświadczeniem w produkcji kominków. Cech mistrzowskich budowniczych kominków miał swoja siedzibę w Nunnanlahti w Finlandii w 1800 roku. Co jest podstawa sukcesu? Najpierw zlokalizowanie i wydobycie odpowiedniego kamienia, potem kamień musi być odpowiednio przecięty – prostopadle do foliacji umieszczonych wewnątrz kominka kamieni oraz równolegle do foliacji kamieni powierzchniowych.

CZYTAJ WIĘCEJ O NUNNAUUNI

Oras

Oras

Oras to firma założona 8 maja 1945 r. w mieście Rauma w Finlandii przez Erkki Paasikivi. Od momentu założenia firma koncentruje się na wysokiej jakości produktach wyposażonych w przyjazne dla użytkownika rozwiązania techniczne, które przyczyniają się do oszczędności wody i energii.

CZYTAJ WIĘCEJ O ORAS

Prevex

Prevex

Prevex jest od 1955 roku członkiem grupy KWH w Finlandii i nieprzerwanie pracował nad ulepszaniem swoich produktów, koncentrując się na produkcji syfonów do kuchni i łazienek. Jako firma fińska opieramy się na skandynawskiej tradycji produkcji przyjaznej środowisku i partnerstwie, a wszystko zgodnie z wysokimi standardami etycznymi.

CZYTAJ WIĘCEJ O PREVEX

Ruukki

Ruukki

Ruukki Polska jest producentem kompletnego systemu dachowego opartego na blachach łaczonych na rabek stojacy Ruukki Classic. To wysokiej jakosci pokrycie składa sie z prefabrykowanych paneli, które maja specjalnie ukształtowane krawedzie, umozliwiajace łaczenie na zatrzask, co przypomina tradycyjny rabek stojacy.

CZYTAJ WIĘCEJ O RUUKKI

Paroc

Paroc

Jako pionier w branży izolacyjnej Paroc dąży do spełnienia stale zmieniających się światowych wymagań odnośnie środowisk, które sami tworzymy. Zrównoważony i wytrzymały wybór może zapewnić nam w przyszłości bezpieczne, energooszczędne i wygodne środowisko życia i pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ O PAROC

Maler

Maler

Maler Oy to rodzinna firma o ugruntowanej pozycji, założona w 1989 roku. Nasza siedziba mieści się w Ylivieska w Finlandii. Naszą główną działalnością jest wytwarzanie wewnętrznych elementów wykończeniowych z MDF pokrytych melaminą, laminatem lub okleiną z prawdziwego drewna. Naszymi głównymi produktami są listwy wewnętrzne oraz panele ścienne i sufitowe.

CZYTAJ WIĘCEJ O MALER

Gardening

Vekas

Vekas

Nasza oferta fińskich balii ogrodowych Vekas została odświeżona i zaktualizowana. Przyjdź i poznaj naszą nową generację balii również z hydromasażem. Odtąd kąpanie się na świeżym powietrzu nie jest już przywilejem tylko tych, którzy mają letnie domki lub duże wiejskie ogrody.

CZYTAJ WIĘCEJ O VEKAS

Naturelli Finland

Naturalli

NATURALLI®-WOOD MAT to stylowa, ciepła i łatwa w czyszczeniu powierzchnia na balkon, lub taras a także atrakcyjna ścieżka na podwórko i ogród. Produkujemy niestandardowe dopasowane maty z drewna, które są łatwe w instalacji i można je z łatwością zwinąć w razie potrzeby. Ze względu na swoje unikalne cechy mata drewniana nie wymaga równej powierzchni, ponieważ naturalnie dostosowuje sie do terenu.

CZYTAJ WIĘCEJ O NATURALLI

Villa Garden

Villa Garden

Firma Villa Garden została założona w 2002 przez architekta ogrodów i krajobrazu, panią Heidi Hannus. Jej firma specjalizuje się w architekturze ogrodowej, projektowaniu na świeżym powietrzu oraz zakładaniu stylowych prywatnych ogrodów.

CZYTAJ WIĘCEJ O VILLA GARDEN

Interior Design

Pisa Design

Pisa Design

Linia produktów Pisa Design obejmuje tekstylia do sauny oraz Spa jak i tekstylia do wyposażenia wnętrz, do przechowywania a także torebki, torby na laptopa, tablety i telefony, małe meble, tekstylia podróżne i także tekstylia kuchenne i do jadalni. Czyli praktycznie każda sfera życia jest objęta! Wszystkie produkty są opracowywane i ekologicznie wytwarzane w Finlandii i sąsiadujących z nią krajach bałtyckich.

CZYTAJ WIĘCEJ O PISA DESIGN

Iso-Pahkala

Iso-Pahkala

Iso-Pahkala powstała w 1972 roku i jest to rodzinna firma produkująca ceramikę z siedzibą w Kalajoki w Finlandii. Produkujemy wyroby ceramiczne, upominki, prezenty biznesowe oraz rożne unikatowe i artystyczne przedmioty. Surowce ilaste wykorzystywane w naszej pracy to czyste minerały z gleby, z których kaolin i sferoid pochodzą z Anglii, a kwarc z Finlandii. Używamy własnych proporcji i mieszanek z których powstają nasze produkty. Te receptury są wynikiem wieloletnich prac badawczych oraz lat doświadczeń w pracy z gliną.

CZYTAJ WIĘCEJ O ISO-PAHKALA

Sydänmetsä

Sydänmetsä

Sydänmetsä to warsztat stolarski zlokalizowany w fińskim mieście Kalajoki nad Zatoką Botnicką. Zakład produkuje wyjątkowe drewniane meble głownie na zamówienie i w małych seriach. Pracując przy meblach staramy się łączyć nasze wieloletnie doświadczenie z nowoczesnym rzemiosłem i współczesnym wzornictwem.

CZYTAJ WIĘCEJ O SYDÄNMETSÄ

Outa by No

Outa by No

Wszystkie wyroby ceramiczne są projektowane i wytwarzane w warsztacie zlokalizowanym w mieście Ylivieska w Finlandii. Rękodzieło ma swój niepowtarzalny charakter i sprawia, że jego produkty maja bardzo indywidualny charakter, a używana przez Outa by No ukochana glina wydaje się mieć swój własny fascynujący język. Wszystkie pomysły na produkty pochodzą z inspirującej i pięknej fińskiej natury, a także z bogatej fińskiej kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ O OUTA BY NO

Eeli-Design

Eeli Design

EELI-Design to w 100% fińskie rękodzieło wykonane z takich materiałów jak glina, len, golf, juta, wełna i inne. Wszystkie produkty są stworzone przy użyciu różnych tradycyjnych technik. Niektóre produkty pochodzą z materiałów z recyklingu oraz z tkanin wytwarzanych w Finlandii, inne z kolei są wypalane w piecu.

CZYTAJ WIĘCEJ O EELI DESIGN

Secto Design

Secto Design

Secto Design to fińska firma specjalizująca się w ręcznie robionych drewnianych lampach. Kolekcja Secto Design charakteryzuje sie czystym i ponadczasowym stylem skandynawskim. Cała kolekcja lamp Secto została zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzanego architekta Seppo Koho. Kolekcja jest bardzo ceniona zarówno przez architektów jak i projektantów wnętrz ze względu na jakość, funkcjonalność, ponadczasowość i przydatność w różnych stylizacjach.

CZYTAJ WIĘCEJ O SECTO DESIGN

Sektor usług

Kalajoki Booking Centre

Centrum Rezerwacji Kalajoki

To prosty sposób na twoje wakacje. Centrum Rezerwacji Kalajoki ma największy i najbardziej zróżnicowany wybór wysokiej jakości zakwaterowania w Kalajoki z około 200 miejscami noclegowymi i 1500 łóżkami do wyboru dla Ciebie.

CZYTAJ WIĘCEJ O KALAJOKI BOOKING CENTRE

Tapion Tupa

Tapion Tupa

Centrum restauracyjno-wypoczynkowe z prawdziwego zdarzenia w regionie Polnocnej Ostrobotni! Tapion Tupa zostało zbudowane, aby podkreślić dawne wartości i tradycje. Miejsce to znajduje się w środku różnorodnego obszaru turystycznego znanego z jego charakterystycznych piaszczystych wydm – Kalajoki – „Hiekkasärkät”.

CZYTAJ WIĘCEJ O TAPION TUPA

Centria University of Applied Sciences

Centria

Centria University of Applied Sciences to multidyscyplinarna, dynamiczna i międzynarodowa instytucja szkolnictwa wyższego zlokalizowana w Finlandii.

CZYTAJ WIĘCEJ O CENTRIA

Spondeo

Spondeo

Spondeo to fińsko-polska, rodzinna firma z siedzibą w Poznaniu. Naszą misją jest pomaganie naszym klientom w rozpoczęciu i prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce. Obecnie naszym głównym obszarem usług są rekrutacje, finanse i projekty związane z wejściem na rynek (badania rynku, wyszukiwanie kanałów sprzedaży, zakładanie firm, fuzje i przejęcia itp.). Chcemy być uczciwym, elastycznym i efektywnym partnerem dla naszych klientów.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPONDEO

Designworks & Research LAB

Designworks & Research LAB

Inspiruje nas natura i prostota. Nasza praca skupia się nad całościowym procesem projektowania produktu – od badań i rozwoju koncepcji poprzez techniczne rozwiązania, prototypowanie i produkcję.

CZYTAJ WIĘCEJ O DESIGNWORKS & RESEARCH LAB

Johanna Hartikka Design

Johanna Hartikka Design

Johanna Hartikka Design tworzy strony WordPress dla małych i średnich firm. Jestem jednoosobową firmą oferującą proste usługi projektowania stron internetowych. Moim celem jest pomoc właścicielom rożnych biznesów w uzyskaniu jak najlepszych zysków z ich stron.

CZYTAJ WIĘCEJ O JOHANNA HARTIKKA DESIGN

Finhome in Finland - Natural place for Business, Education, Meetings and Events